Aktuální informace ke COVID-19 — zůstáváme otevření.

Pro zajištění bezpečnosti personálu i pacientů jsou centra společnosti Synexus tzv. COVID-19 „SMART“. To znamená, že využíváme nejlepší postupy, abychom snížili riziko vystavení se viru a zajistili, že zůstaneme otevření a k dispozici pro výzkum hodnocených přípravků.

Opatření v době pandemie COVID-19, která přijímáme pro zajištění bezpečnosti, zahrnují:

  • Výrazné zvýšení dostupnosti pomocí video návštěv
  • Ve všech čekárnách jsou přijata opatření zajišťující dodržování sociálního odstupu mezi jednotlivými osobami
  • Pečlivý úklid a desinfekce ordinací po návštěvě každého pacienta
  • Používání vhodných osobních ochranných pomůcek všemi členy personálu

Podnikněte další krok a zjistěte, zda splňujete podmínky pro účast v místních klinických hodnoceních ztučnění jater.

Spustit dotazník

Může u Vás dojít k rozvoji ztučnění jater?

Riziko vzniku onemocnění NASH může souviset s řadou zdravotních faktorů. Chcete-li zjistit, zda u Vás může dojít ke vzniku tohoto onemocnění a dozvědět se více o dalších krocích, zadejte prosím údaje požadované níže.

Věk

NASH risk increases with age.

BMI (index tělesné hmotnosti)

People with a high BMI are at higher risk of developing NASH.

Máte vyšší hladinu cukru v krvi nebo cukrovku?

Having insulin resistance is linked to a higher risk of having NASH.

Krevní tlak

People with elevated blood pressure may be at risk of developing NASH.

Cholesterol

People with elevated cholesterol may be at risk of developing NASH.

Proč je výzkum ztučnění jater tak důležitý

O ztučnění jater, resp. nealkoholovém ztučnění jater označovaným NAFLD lidé zpravidla nevědí, protože se zřídkakdy projevuje časnými příznaky. Rizikem ztučnění jater jsou ohroženi lidé s nadváhou, cukrovkou 2. typu nebo vysokým krevním tlakem / cholesterolem – zejména pokud jsou starší 50 let.

NAFLD může přejít v NASH (nealkoholovou steatohepatitidu), zánět jater, který může vést až k jejich zjizvení. Toto zjizvení (fibróza) může mít vliv na funkci jater. Naše játra ovšem potřebujeme k tomu, aby pomáhala tělu filtrovat toxiny včetně virů.

K léčbě ztučnění jater dosud nebyly schváleny žádné léky. Proto jsou potřeba dobrovolníci, kteří by se zúčastnili klinických hodnocení, která zkoumají hodnocené přípravky.

Co je to klinické hodnocení?

Klinické hodnocení neboli klinická studie je testování nových léků a způsobů léčby.

Lidé možná o klinickém výzkumu příliš nepřemýšlejí, ale vše, od aspirinu po chemoterapii, bylo předtím, než Vám je lékař předepsal, pečlivě zkoumáno.

Klinická hodnocení potřebují lidské dobrovolníky, kteří se hodnocení účastní pod dohledem lékaře nebo jiných zdravotnických pracovníků. S pokračujícím hodnocením lékař o hodnoceném přípravku a léčbě získává stále více informací. Jen díky klinickým hodnocením máme šanci zjistit, zda jsou přípravky a léčba účinné a bezpečné.

 

Zabere to jen pár minut.

Spustit dotazník

Společnost Synexus se věnuje provádění klinických hodnocení a zkoumá účinnost nových léků a způsobů léčby již více než 25 let. Máme rozsáhlé zkušenosti s prováděním klinického výzkumu ve více než 180 zdravotnických zařízeních po celém světě. Každé zdravotnické zařízení má svůj určený tým vyškolených lékařů a zdravotních sester, kteří poskytují našim pacientům maximální pohodlí a profesionální péči.

 

Vaše zpětná vazba má pro náš výzkum zásadní význam. Vyplňte laskavě níže uvedená pole formuláře.