Mysl, nálada a paměť
Váš mozek ukládá informace a když si na něco vzpomenete, vytáhne je z paměti. Ale paměť nefunguje vždy dokonale. Jak lidé stárnou, může trvat déle, než si něco zapamatujeme a je může se objevit i častější zapomínání. Například si nemůžete vzpomenout na něčí jméno, kam jsme něco schovali, zda jste vypnuli troubu nebo zamkli dveře. Starší lidé, kteří se stanou zapomnětlivějšími než ostatní ve svém věku, mohou mít „mírné kognitivní poškození“.
Pokud zapomínáme, jak se používá telefon, nebo nedokážeme najít cestu domů, může se jednat o známky závažnějšího problému jako je Alzheimerova choroba či jiné typy demence, mrtvice, deprese, poranění hlavy, problémy se štítnou žlázou či reakce na určité léky.
Pravidelně provádíme výzkumné studie zabývající se změnami kognitivních funkcí (potížemi se zapamatováním nového, s učením se nových věcí, se soustředěním či s rozhodováním), poruchami spánku, demencí, závislostí a problematikou duševního a emočního zdraví, jako je deprese. V rámci posouzení stavu pro účely studií zabývajících se pamětí obvykle provádíme zhodnocení paměti. V dalším textu jsou uvedeny podrobnější informace k našim stávajícím studiím.
Do studií zabývajících se tímto onemocněním v současnosti nenabíráme účastníky. Zaregistrujte se u nás a my se vám ozveme, jakmile se vhodná studie objeví.
Zjistit více o Mysl, nálada a paměť ▼
Vidět méně o Mysl, nálada a paměť ▲
Vyberte si prosím z nabídky studií: